PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI
2015-10-20

W dniu 20 października 2015 r. przedstawiciele rządu, samorządu, organizacji oraz eksperci podsumowali dotychczasowe działania na rzecz osób starszych. Dyskutowali także o wyzwaniach na przyszłość. Spotkanie Rady ds. Polityki Senioralnej odbyło się w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

2015-10-16

Seniorzy są coraz liczniejszą i znaczącą grupą konsumentów. Z reguły często nie znają swoich praw i rzadko o nie walczą - niechętnie składają reklamacje i nie czytają umów, a sprzedawcy nie raz wykorzystują ich ufność oraz łatwowierność. Z badań UOKiK oraz praktyk Stowarzyszenia Konsumentów Polskich wynika, że niestety bardzo często są oni ofiarami nierzetelnych przedsiębiorców oraz nie potrafią dochodzić swoich roszczeń.

Akcja Praktyki akwizytorów - poznaj swoje prawa jest organizowania także z myślą o seniorach, którzy są najbardziej narażeni na nieuczciwe praktyki przedsiębiorców oferujących towary i usługi za pośrednictwem akwizytorów czy telemarketerów.

 

 

2015-10-07

Społeczne Towarzystwo Oświatowe zaprasza na bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów. Zajęcia wyjątkowe, bo  prowadzone wspólnie przez uczniów i nauczycieli ze szkół STO. 

2015-10-01

1 października świętujemy wspólnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Ten wyjątkowy dzień jest szczególną okazją do złożenia uszanowań i podziękowania Wszystkim Seniorom. Dziękuję Wam za poświęcenie i wytrwałość w budowaniu Polski, którą mogą się cieszyć młodsze pokolenia, za dzielenie się życiową mądrością i doświadczeniem. Pokazujecie nam jak czerpać z życia radość, entuzjazm i siłę.

2015-09-30

Ruszyła XIII edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Servier dla Serca” odbywająca się pod hasłem „Trzecia Młodość Twojego Serca”. Organizatorzy pragną zwrócić szczególną uwagę na ryzyko udaru u pacjentów zarówno ze zdiagnozowanym, jak też niewłaściwie kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym. Udar mózgu jest bowiem trzecią pod względem częstości występowania, po chorobie niedokrwiennej serca i nowotworach, przyczyną zgonów na świecie. 

2015-09-24

Darmowe lub zniżkowe bilety wstępu do wielu placówek kulturalnych, spotkania, wykłady, warsztaty i wycieczki z przewodnikami – m.in. takie atrakcje czekają seniorów w  nadchodzący weekend (26 - 27  września br.). Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już po raz trzeci organizuje akcję „60+kultura” - pod hasłem: „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”.

ws1_www

2015-09-24

MSW, policja i Poczta Polska rozpoczęły kampanię informacyjną poświęconą oszustwom „na wnuczka” i „na policjanta”. W ramach akcji wydrukowano 4,5 tys. plakatów i 225 tys. ulotek. Materiały te będą rozpowszechniane wśród starszych osób poprzez placówki Poczty Polskiej.

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż wykorzystują ufność starszych osób. Przestępcy działający tymi metodami, wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. W 2014 roku w całej Polsce policjanci odnotowali 1 947 przestępstw tego typu. Straty poniesione w ich wyniku sięgnęły 19 mln złotych!

2015-09-22

W dniach 22-23 września 2015 r. w Centrum Alzheimera w Warszawie odbywa się konferencja z okazji ŚWIATOWEGO DNIA CHOROBY ALZHEIMERA

W programie konferencji wykłady i warsztaty na temat „Jak żyć i pracować z osobą cierpiącą na chorobę Alzheimera”.

2015-09-21

W imieniu Pani Marii Kanior, Prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie serdecznie zapraszamy  do udziału w Ogólnopolskiej Inauguracji Roku Akademickiego UTW 2015/2014.
Uroczystość odbędzie się  21 września 2015 r. o godz. 13.00 w Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1.

2015-09-19

Zapraszamy na koncert „Jesiennych Róż”, który odbędzie się 19 września o godzinie 16.00 w Gdańskim Archipelagu Kultury „Wyspa Skarbów”

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab