PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Inauguracja kampanii „Bezpieczny i aktywny senior" w woj. śląskim
2017-03-15
Inauguracja kampanii „Bezpieczny i aktywny senior" w woj. śląskim

W dniu 15 marca br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja inaugurująca kampanię „Bezpieczny i aktywny senior”, w której wzięła udział Pani Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Głównym celem kampanii jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnej roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie jako osób kształtujących tożsamość rodzinną, regionalną i narodową – mówiła wiceminister Elżbieta Bojanowska.

Kampania społeczna „Bezpieczny i Aktywny Senior” w sposób kompleksowy porusza najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych regularnie przygotowując materiały edukacyjne i promocyjne o jak najszerszym spektrum odbioru. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamierza współpracować z szeroką liczbą partnerów: tak aby przygotowywane materiały posiadały jak najwyższą wartość merytoryczną oraz aby trafiały bezpośrednio do odbiorców. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnej roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie jako osób kształtujących tożsamość rodzinną, regionalną i narodową.

Wiceminister Bojanowska spotkała się też z przedstawicielami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Podczas tego spotkania omawiano aktualnie realizowane działania w obszarze pomocy społecznej i polityce społecznej osób starszych, zaprezentowano działania oraz tzw. dobre praktyki samorządów powiatowych w obszarze pomocy społecznej i wsparcia osób niepełnosprawnych w województwie śląskim oraz zagadnienia dotyczące funkcjonowania domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy. 

 

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk

Wykonanie i realizacja: Hostlab