PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Inauguracja kampanii „Bezpieczny i aktywny senior" w woj. świętokrzyskim
2017-03-08
Inauguracja kampanii „Bezpieczny i aktywny senior" w woj. świętokrzyskim

W dniu 8 marca br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja inaugurująca kampanię „Bezpieczny i aktywny senior”.

Senior po pierwsze musi być bezpieczny i o bezpieczeństwie tym będziemy mówić szeroko. Chodzi o aspekty bezpieczeństwa osobistego, poruszania się po drogach, a także tym związanym ze zdrowiem. Senior musi być także aktywny, bowiem powoduje to lepszą jakość życia. Cel ten pozwala osiągnąć szeroko rozumiana aktywność, począwszy od kulturalnej, na sportowej kończąc. Mamy nadzieję, że do naszej kampanii chętnie włączą się samorządy, a dzięki temu będziemy aktywizować seniorów zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Kampania społeczna „Bezpieczny i Aktywny Senior” w sposób kompleksowy porusza najistotniejsze tematy związane z bezpieczeństwem i aktywnością osób starszych regularnie przygotowując materiały edukacyjne i promocyjne o jak najszerszym spektrum odbioru. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zamierza współpracować z szeroką liczbą partnerów: tak aby przygotowywane materiały posiadały jak najwyższą wartość merytoryczną oraz aby trafiały bezpośrednio do odbiorców. Uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie związane z osobami starszymi pozwoli na wzmocnienie tradycyjnej roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie jako osób kształtujących tożsamość rodzinną, regionalną i narodową.

W spotkaniu udział wzięli także Pan Stefan Kołucki, dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pan Krzysztof Słoń, Senator RP. W trakcie konferencji zaprezentowano założenia polityki senioralnej oraz kampanii „Bezpieczny i aktywny senior” w kraju oraz rozmawiano o działaniach profilaktycznych podejmowanych na rzecz osób starszych w aspekcie aktualnych zagrożeń występujących na terenie woj. świętokrzyskiego. 

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk

Wykonanie i realizacja: Hostlab