PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia centralne Sytuacja osób starszych tematem Dnia Otwartego w Głównej Bibliotece Pracy i Zabezpieczenia Społecznego
2017-05-09
Sytuacja osób starszych tematem Dnia Otwartego w Głównej Bibliotece Pracy i Zabezpieczenia Społecznego

W dniu 9 maja br. odbył się Dzień Otwarty w Głównej Bibliotece Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, którego tematem przewodnim była sytuacja osób starszych. Gościem wydarzenia był Pan Krzysztof Michałkiewicz, Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wiceminister Michałkiewicz odczytał list okolicznościowy Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, nawiązujący do tematyki Dnia Otwartego. Podkreślił również ogromne znaczenie pracy bibliotekarzy, mówiąc: - Biblioteka jest niezbędną częścią naszej kultury, a kultura częścią naszej świadomości. Otworzył także wystawę, poświęconą polityce senioralnej. 

Goście Dnia Otwartego zapoznali się z prezentacjami, poświęconymi zbiorom Biblioteki o tematyce senioralnej. Dział zbiorów dla Niewidomych przybliżył uczestnikom spotkania wykorzystywanie technologii informacyjnej do odczytywania przez osoby niewidome i słabowidzące tekstu drukowanego.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab