PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej w Gdyni
2017-05-18
Wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej w Gdyni

W dniu 17 maja br. odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej w Gdyni, w którym uczestniczyła Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W trakcie wyjazdu odbyła się wizytacja Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, w trakcie której prowadzono dyskusję z wiceprezydentem Gdyni ds. innowacji, Panem Michałem Guciem, na tematlokalnych sposobów skutecznego aktywizowania i wspierania seniorów. Kolejnym punktem wyjazdowego posiedzenia była wizyta w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. gen. Maczka, w trakcie której zaprezentowany został ośrodek wsparcia dla seniorów specjalizujący się w opiece nad osobami chorującymi na Alzheimera,. Następnie przedstawiciele komisji oraz goście wizytowali Świetlicę opiekuńczą prowadzoną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – stanowiącą miejsce aktywizacji seniorów i działań na rzecz społeczności lokalnej.

Posiedzenie Komisji odbyło się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Pani Minister Elżbieta Bojanowska podziękowała za zorganizowane spotkania wyjazdowego, umożliwiającego wymianę doświadczeń w realizacji dobrych praktyk na rzecz osób starszych podkreślając, iż tylko w triadzie: rząd – samorząd – organizacje pozarządowe można budować skuteczny system pomocy społecznej we wszystkich jego sferach. Minister Bojanowska wskazała także na działania Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w przedmiotowym zakresie takie jak: rozwój sieci środowiskowych domów samopomocy, placówek dziennego pobytu dla osób starszych Dziennych Domów Senior + oraz klubów Senior +, rozwój mieszkalnictwa chronionego i wspieranego, realizację kampanii informacyjnej – „Bezpieczny i Aktywny Senior”, a także tworzenie dokumentu wyznaczającego kierunek polityki społecznej wobec osób starszych do 2030 r.

%MCEPASTEBIN%

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab