PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Wizyta wiceminister Elżbiety Bojanowskiej w Bielsku-Białej
2017-05-29
Wizyta wiceminister Elżbiety Bojanowskiej w Bielsku-Białej

Z wizytą w Bielsku-Białej w dniu 29 maja br. przebywali Ministrowie: Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wizyta rozpoczęła się od konferencji prasowej, podczas której Minister Bojanowska mówiła o działaniach podejmowanych przez Radę Ministrów w ramach polityki społecznej na rzecz osób starszych, w tym o realizacji Programu Senior + oraz Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS), którego priorytetami są: edukacja, aktywność społeczna, partycypacja społeczna oraz usługi społeczne dla osób starszych. 

– W edycji 2017 w województwie śląskim dofinansowaliśmy 48 projektów na kwotę prawie 5 mln zł i w województwie śląskim skorzysta z nich prawie 8 tys. osób starszych – mówiła podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. 

W trakcie wizyty odbyło się spotkanie także z seniorami, podczas którego poruszono między innymi kwestie związane z bezpieczeństwem osób starszych oraz wykorzystywaniem środków z Programu ASOS. W trakcie spotkania wręczone zostały dyplomy wyróżnionym wolontariuszom Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”.

Podczas wizyty w województwie podsekretarz stanu Bojanowska odwiedziła również Dom Księży Emerytów diecezji bielsko-żywieckiej, gdzie wspólnie z księżami seniorami oraz wolontariuszami ze szkoły katolickiej z Cieszyna dyskutowano na temat realizacji przez powyższą placówkę projektu dofinansowanego w ramach programu ASOS pn. e-Talenty Seniora 2.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab