PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia centralne Dzień Seniora w ZUS
2017-10-27
Dzień Seniora w ZUS

„Wyjdź z domu” – pod takim hasłem w tym roku we wszystkich oddziałach Zakładu odbywał się Dzień Seniora. Uroczysta inauguracja tego wydarzenia odbyła się w I Oddziale ZUS w Warszawie. Wzięła w niej udział Pani Elżbieta Bojanowska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani prof. Gertruda Uścińska – Prezes ZUS, dr Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz seniorzy.

Ten miesiąc jest dla seniorów szczególny – 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Seniora, w połowie miesiąca Europejski Dzień Seniora, a dziś Dzień Seniora w ZUS. Dla całego społeczeństwa Państwa doświadczenie zawodowe, ale przede wszystkim życiowe, to bezcenny skarb. Nie zawsze jest tak, że młodsze pokolenia chcą Was słuchać, ale przychodzi taki moment, kiedy babcia czy dziadek stają się najważniejsi. Dlatego tak istotna jest polityka społeczna adresowana do osób starszych. Rada Ministrów stara się, by był to jeden z priorytetów tego rządu. Ta polityka wobec osób starszych ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa, ale bezpieczeństwa rozumianego bardzo szeroko – jako wolność od zagrożeń, żeby senior mógł spokojnie myśleć o swoim zdrowiu, bezpieczeństwie ekonomicznym i mógł rozwijać swoje aktywności. Chcemy tworzyć warunki, które umożliwiłyby Państwu jak najdłuższe życie w zdrowiu i samodzielności. Życzę Państwu dużo zdrowia, poczucia wszelakiego bezpieczeństwa i żeby chciało się chcieć – powiedziała Pani Minister Elżbieta Bojanowska.

W trakcie inauguracji odbyły się prelekcje poświęcone zdrowemu żywieniu oraz kwestii przyznawania świadczeń emerytalnych i rentowych – jak się wylicza emeryturę, kiedy i na jakich zasadach się ją waloryzuje, na jakich zasadach przyznawana jest renta z tytułu niezdolności do pracy?

Po zakończeniu spotkania goście mogli skorzystać z indywidualnych porad ekspertów ZUS i założyć profil na PUE.

więcej w kategorii: aktualności materiały i badania, dobre praktyki Polityka społeczna wobec osób starsz

Wykonanie i realizacja: Hostlab