PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Spotkanie ws. Programu „Senior+” z samorządowcami w woj. dolnośląskim
2017-11-13
Spotkanie ws. Programu „Senior+” z samorządowcami w woj. dolnośląskim

W dniu 13 listopada br. odbyło się spotkanie informacyjne nt. Programu „Senior+” oraz zmian w systemie pomocy społecznej w województwie dolnośląskim. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Departamentu Polityki Senioralnej oraz Departamentu Integracji i Pomocy Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W spotkaniu we Wrocławiu wzięli udział przedstawiciele 169 dolnośląskich gmin i ośrodków pomocy społecznej. W trakcie spotkania przekazano uczestnikom informację na temat Programu Senior+ Edycja 2018 oraz realizacji Programu Senior+ na terenie województwa dolnośląskiego. Kierownicy Dziennych Domów Senior+ we Wrocławiu, Świdnicy i Strzegomiu, w ramach dzielenia się dobrymi praktykami, zaprezentowali działalność swoich placówek. Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć mini wystawę prac seniorów dziennego Domu w Strzegomiu.

W drugiej części spotkania przedstawiony został krótki przegląd działań realizowanych w obszarze pomocy społecznej (mieszkania chronione, domy dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży, środowiskowe domy samopomocy) w związku z ustawą z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Ponadto omówiono kluczowe regulacje prawne związane z udzielaniem przez gminy pomocy w formie schronienia dla osób bezdomnych w schroniskach, noclegowniach i ogrzewalniach.

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk materiały i badania, dobre praktyki Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab