PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Spotkanie ws. Programu „Senior+” z samorządowcami w woj. kujawsko-pomorskim
2017-11-14
Spotkanie ws. Programu „Senior+” z samorządowcami w woj. kujawsko-pomorskim

W dniu 14 listopada br. odbyło się spotkanie informacyjne nt. Programu „Senior+” oraz zmian w systemie pomocy społecznej w województwie kujawsko-pomorskim. Konferencję w Urzędzie Wojewódzkim otworzył Pan Józef Ramlau, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.

W trakcie spotkania przedstawiony został stan realizacji Programu „Senior+” na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ramach modułu I konkursu w województwie kujawsko-pomorskim, dofinansowanie otrzymał 1 Dzienny Dom i 7 Klubów. Natomiast w ramach modułu II konkursu, dofinansowanie otrzymały 3 Dzienne Domy. Łączna kwota dofinansowania w 2017 roku wyniosła 979 889,89 zł.

W 2018 roku Program „Senior+” będzie finansowany kwotą 80 milionów złotych. Strategicznym założeniem programu jest zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie liczby miejsc w placówkach „Senior+”.

Zaprezentowane zostały także dobre praktyki realizacji Programu: wypowiedzi oraz występy artystyczne osób z placówek „Seniora+” z Gminy Inowrocław oraz z Gostycyna.

W części drugiej konferencji omówione zostały działania ujęte w rządowym programie całościowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Samorządy mogą otrzymać wsparcie finansowe na realizację niektórych zadań, jak: mieszkania chronione, domy dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży oraz środowiskowe domy samopomocy.

W spotkaniu w Bydgoszczy wzięło udział ponad 116 samorządowców z województwa kujawsko–pomorskiego.

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab