PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia centralne Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
2017-12-22
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo,

Boże Narodzenie to bardzo szczególny czas dla polskich rodzin. Obchody tego jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich mocno wrosły w polską historię i tradycję. Boże Narodzenie to czas, w którym polskie rodziny jednoczą się przy wigilijnym stole. Przełamywany podczas wieczerzy opłatek jest znakiem wspólnoty, przebaczenia, wzajemnego oddania i życzliwości.

Jest to także czas, który – w pędzącym szybko na co dzień świecie – pozwala rodzinom zatrzymać się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. Boże Narodzenie stwarza możliwość skupienia się na umacnianiu więzi rodzinnych i przeżywaniu wspólnie mnóstwa wspaniałych chwil.

Dla wielu Polek i Polaków bardzo istotny jest również wymiar duchowy tego święta, który przybliża wydarzenia sprzed 2000 lat, kiedy w ubogiej stajence urodziło się Dzieciątko Jezus, przynosząc światu radość i nadzieję.

Z całego serca życzę Państwu, aby święta Bożego Narodzenia upłynęły w atmosferze miłości, oddania i jedności. Niech będzie to czas pielęgnowania relacji rodzinnych i wartości godnych największego uznania. Życzę Państwu zdrowych, radosnych, pogodnych i rodzinnych świąt oraz błogosławieństwa Bożego nie tylko w te świąteczne dni, ale i na co dzień.

Z wyrazami szacunku

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab