PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Informacja o Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku (19 - 20 maja 2018 r. Łazy w województwie śląskim)
2018-05-21
Informacja o Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku (19 - 20 maja 2018 r. Łazy w województwie śląskim)

Rozpaleniem olimpijskiego znicza rozpoczęła się I Jubileuszowa Międzynarodowa Olimpiada Sportowa pod nazwą „Trzeci Wiek na Start”, organizowana już po raz dziesiąty przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. To sztandarowe dla środowiska seniorów wydarzenie, skupia co roku uczestników w wieku 60+ z całego kraju. W tym roku wzięło w niej udział ponad 960 osób z całej Polski, a także seniorzy z Ukrainy i Austrii. Rywalizacja odbywała się w dziesięciu konkurencjach rekreacyjno-sportowych.

Gośćmi honorowymi tego wydarzenia były Małgorzata Zwiercan, Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Komisji Polityki Senioralnej  oraz  Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od lat Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach działa prężnie - upowszechniając aktywność seniorów. Ta Olimpiada potwierdza po raz kolejny, że seniorzy to nie tylko osoby potrzebne nam w każdej rodzinie, służące radą, dzielące się doświadczeniem ale i dobrzy, zaangażowani sportowcy, którzy tworzą wciąż aktywną i energiczną część naszego społeczeństwa.

Olimpiada Sportowa Seniorów uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020 - Edycja 2018.  

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab