PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Udział Pani Elżbiety Bojanowskiej w 3 Konferencji ASEM nt. starzenia się i praw osób starszych w Seulu
2018-09-07
Udział Pani Elżbiety Bojanowskiej w 3 Konferencji ASEM nt. starzenia się i praw osób starszych w Seulu

Pani Elżbieta Bojanowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, uczestniczy w 3 Konferencji ASEM nt. starzenia się i praw osób starszych, która odbywa się w dniach 5-7 września 2018 r. w Seulu (Korea).

Krajowa Komisja Praw Człowieka w Korei organizuje międzynarodowe konferencje na poziomie ASEM dotyczące praw człowieka osób starszych (od 2015 r.). Do tej pory omawiano tematykę dot. prawa do dostępu do opieki zdrowotnej, zakazu dyskryminacji ze względu na wiek, prawa do pracy, prawa do wolności od przemocy i wykorzystywania oraz prawa do zabezpieczenia społecznego, a także przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i zwalczaniu ubóstwa osób starszych. Ponadto podjęto działania mające na celu wzmocnienie praw człowieka osób starszych poprzez zbiorowe działania wspólnoty międzynarodowej, w tym Międzynarodowy Madrycki Plan Działania z 2002 r. w sprawie starzenia się (MIPAA) iCele Zrównoważonego Rozwoju (2016-2030).

Trzecia konferencja ASEM "Globalne starzenie się i prawa człowieka osób starszych" ma za zadanie potwierdzenie uniwersalnej wartości praw człowieka osób starszych, udostępnienia informacji na temat dyskryminacji osób starszych oraz opieki długoterminowej i paliatywnej w Azji i Europie, oraz omówienie działań i zadań ASEM Global Aging Centre jako instytucji wdrażającej wzajemną współpracę członków ASEM w celu ochrony i promowania praw człowieka osób starszych.

Więcej informacji na stronie: http://www.aseminfoboard.org/events/6040/3rd-asem-conference-on-global-ageing-and-human-rights-of-older-persons.

 

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab