PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia centralne Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
2018-10-01
Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Szanowni Państwo,

1 października to data szczególna, dzisiaj obchodzimy bowiem Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To wspaniała okazja do tego, by podziękować naszym drogim Seniorom za życiowe doświadczenie i mądrość, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dla mnie osobiście, jak również dla kierowanego przeze mnie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jest to bardzo ważne święto. Każdego dnia pracujemy na to, by osobom starszym żyło się w Polsce jak najlepiej. Właśnie dlatego opracowaliśmy dokument strategiczny „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo – Uczestnictwo – Solidarność”, który wyznacza najważniejsze kierunki polityki senioralnej w nadchodzących latach.

Jednym z programów kierowanych do seniorów jest program „Senior +”, czyli dofinansowanie tworzenia i prowadzenia domów i klubów „Senior +”. Są to miejsca spotkań towarzyskich, okazja do wyjścia z domu, przebywania z innymi ludźmi. To szczególnie ważne dla osób samotnych. Warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe, dostęp do opieki terapeutycznej i rehabilitacji, ciepły posiłek w miłym towarzystwie – to tylko niektóre z elementów składających się na to, że domy i kluby „Senior +” są miejscami tak wartościowymi. A dla tych, którzy potrzebują więcej troski i uwagi, stworzyliśmy program „Opieka 75 +”.

Chcę, by Państwo wiedzieli, a przede wszystkim realnie czuli, że naprawdę są i będą dla nas ważni. W tym szczególnym dniu chcę złożyć wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości i satysfakcji z życia, oraz jak najdłużej zachowanej aktywności.

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

List Minister Elzbiety Rafalskiej

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab