PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne O rządowej polityce senioralnej w Łomży
2018-10-17
O rządowej polityce senioralnej w Łomży

- Bardzo często oprócz problemów zdrowotnych dla starszych osób problemem jest samotność – mówiła dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pani dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 15 października 2018 r. odwiedziła Łomżę. W Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego mówiła o rządowej polityce senioralnej i o tym, jak ważna jest tu  rola samorządów.

Starość ma twarz kobiety – mówiła wiceminister podkreślając, że dziś kobiety żyją znacznie dłużej niż mężczyźni. Kobiety średnio dożywają wieku 81,8 lat, a mężczyźni tylko 74 lat. Średni wiek życia wydłuża się i polskie społeczeństwo się starzeje, ale ten proces znacznie przyspieszy w najbliższych dekadach. Dziś osoby powyżej 60 roku życia stanowią 24% Polaków, a w 2050 roku mają stanowić ponad 40%.  - To co dziś robimy to budowanie przyszłościowej polityki senioralnej – mówiła wiceminister wskazując koleje działania rządu na rzec osób starszych. 

Pani wiceminister podczas spotkania przybliżyła uczestnikom spotkania najważniejsze działania rządu na rzecz seniorów, w tym obniżenie wieku emerytalnego, Program wieloletni "Senior+" na lata 2015-2020, Program Opieka 75+ oraz przygotowywany projekt  ustawy wprowadzające tzw. "emerytury matczyne” czyli zapewniające najniższą emeryturę dla matki, ale i ojca którzy wychowali co najmniej czwórkę dzieci. 

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab