PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Wręczenie nagród w konkursie na najaktywniejszych seniorów w Katowicach
2018-11-26
Wręczenie nagród w konkursie na najaktywniejszych seniorów w Katowicach

W dniu 18 października 2018 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z okazji obchodów Dnia Praw Rodziny - 22 października oraz Europejskiego Dnia Seniora - 20 października pt. „Senior w rodzinie”. Wśród Gości tego wydarzenia znaleźli się między innymi: Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski oraz Pan Jan Chrząszcz, Wicewojewoda Śląski.

W Sali Sejmu Śląskiego ogłoszono wyniki organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszą seniorkę i najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. W tym roku tytuł ten otrzymali Halina Juraszek z Bielska-Białej oraz Jan Talarczyk z Jastrzębia-Zdroju.

Podczas wystąpienia Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w MRPiPS omówiła zmiany w postrzeganiu starości oraz roli seniora w rodzinie i społeczności lokalnej, a także inicjatywy, realizowane przez Ministerstwo.

Po konferencji Pani Wiceminister Elżbieta Bojanowska wraz z Wicewojewodą, Panem Janem Chrząszczem oraz Pełnomocnikiem Wojewody ds. Rodziny udali się z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Katowicach przy ul. Dębowej 23, a następnie na uroczyste otwarcie Klubu „Senior+” w Siemianowicach Śląskich przy ul. Wierzbowej 2. To kolejny klub w Siemianowicach założony w ramach tego rządowego programu.

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab