PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Otwarcie Nowego Klubu "Senior+" w Gorzowie Wielkopolskim
2019-02-05
Otwarcie Nowego Klubu "Senior+" w Gorzowie Wielkopolskim

– To bardzo dobre rozwiązanie – oceniła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas uroczystości otwarcia placówki.  – Wykorzystuje tę bardzo dobrą infrastrukturę, dobrą lokalizację. Ożywia też budynek, który może w pozostałych częściach być wykorzystywany przez osoby starsze – dodała minister.

W ramach klubu – od poniedziałku do piątku, osiem godzin dziennie – seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych, edukacyjnych czy kulturalno-oświatowych. Oferta będzie uwzględniała również wyjścia do obiektów kulturalnych, sportowych czy rozrywkowych. – Bardzo się cieszę. Będę sama tu od czasu do czasu wpadała. Kto wie, może stanę się uczestnikiem jak już przejdę na zasłużoną emeryturę – powiedziała minister Rafalska.

W województwie lubuskim jest już 10 klubów Senior+. Jeżeli dodamy do tego 9 dziennych domów otrzymamy ponad 550 miejsc dla seniorów w tym województwie. W zeszłym roku z programu Senior+ skorzystały m.in. gminy Międzyrzecz, Czerwieńsk, Sulęcin, Powiat Słubicki.

W 2018 roku rząd przeznaczył na realizację programu rekordową kwotę 80 mln złotych. W tym roku mamy do dyspozycji kolejne 80 mln zł, dzięki którym nie tylko powstaną kolejne placówki Senior+, ale także istniejące kluby i domy zyskają dofinansowanie do bieżącej działalności.

Film - relacja z klubu "Senior+"

 

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab