PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Karta Dużej Rodziny to zniżki także dla seniorów
2019-04-04
Karta Dużej Rodziny to zniżki także dla seniorów

Szanowni Państwo,

Drodzy Seniorzy!

Jak być może już Państwo wiedzą, z początkiem tego roku rozszerzyliśmy dostępność Karty Dużej Rodziny. Dzisiaj wystąpić mogą o nią wszyscy, którzy wychowali co najmniej troje dzieci. Dochodzą mnie informacje, że spora część osób, którym Karta Dużej Rodziny przysługuje, nie jest tego świadoma. Gorąco zachęcam do zgłaszanie się po nią. Daje ona  różne zniżki i ulgi ustawowe.

Oprócz zniżek na przejazdy kolejowe czy darmowe wstępy do parków narodowych, Karta Dużej Rodziny to zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Kartę Dużej Rodziny wspiera przeszło 5 tys. partnerów w ponad 20 tys. punktów w całej Polsce.

Z pewnością wielu z Państwa ma w swoim otoczeniu rodziców trójki czy większej liczby dorosłych już dzieci, a może dotyczy to właśnie Państwa. Nie ma znaczenia, w jakim wieku są dzisiaj dzieci – wszystkim, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, przysługuje prawo do Karty Dużej Rodziny.

Wniosek o jej wydanie można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania lub za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia. Gorąco zachęcam do złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Elżbieta Rafalska

List do seniorow

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab