PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
AKTUALNOŚCI
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Informacje Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych
2014-02-20
Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych

Rzecznik Praw Obywatelskich – Profesor Irena Lipowicz wraz z Komisją ds. Osób Starszych zaprasza
przedstawicieli organizacji społecznych, nieformalnych grup, pracodawców i samorządów terytorialnych oraz innych instytucji realizujących programy na rzecz osób starszych do udziału w procedurze wyłaniania dobrych praktyk, które zostaną umieszczone w „Złotej Księdze Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.
 
Propozycje dobrych praktyk można zgłaszać do dnia 15 lipca 2014 r.
 
Celem inicjatywy „Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych” jest promowanie wartych upowszechnienia, wartościowych inicjatyw podejmowanych na rzecz osób starszych i z osobami starszymi. Szczególnie zależy nam na dostrzeżeniu i rozpropagowaniu działań, które służą budowaniu społeczeństwa spójnego, przyjaznego wszystkim grupom wieku.
 
Nie przewidujemy nagród finansowych, ani rzeczowych. Formą wyróżnienia jest umieszczenie opisu dobrej praktyki w „Złotej Księdze”, której Patronem jest Rzecznik Praw Obywatelskich oraz możliwość upowszechnienia tą drogą własnych osiągnięć.
Formularz zgłoszeniowy oraz inne materiały dotyczące konkursu i szczegółów wyłaniania dobrych praktyk do „Złotej Księgi” są dostępne pod adresem: www.rpo.gov.pl.
 
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o pobranie i wypełnienie formularza w formie elektronicznej oraz wysłanie go na adres e-mail: zlotaksiega@brpo.gov.pl.
Po wypełnieniu, należy wersję papierową formularza (poświadczoną przez kierownika instytucji/ organizacji realizującej dobrą praktykę) wysłać (wraz dodatkową dokumentacją, o ile wnioskodawca uzna, że jest ona potrzebna) na adres:
Barbara Imiołczyk
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Al. Solidarności 77
00-090 Warszawa
 
Uprzejmie prosimy o przekazanie powyższych informacji wszystkim zainteresowanym z Państwa środowiska.

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk

Wykonanie i realizacja: Hostlab