PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Program
Sprawozdania z realizacji Programu
Wykaz kontaktów do Urzędów Wojewódzkich
Wykaz otwartych placówek Senior+
Logo
Mapa Senior+
Pytania i odpowiedzi
Multimedia
Powiększ tekst
Program Senior+: spotkania województwach zachodniopomorskim i opolskim
2017-11-16
Program Senior+: spotkania województwach zachodniopomorskim i opolskim

16 listopada 2017 r. w województwach zachodniopomorskim i opolskim odbyły się spotkania z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego poświęcone planowanym działaniom Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w obszarze polityki społecznej wobec osób starszych oraz pomocy społecznej. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, samorządowcy i przedstawiciele jednostek pomocy społecznej.

Woj. Zachodniopomorskie

16 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie ul. Wały Chrobrego 4 sala nr 3 (Sala Rycerska), odbyło się spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na spotkaniu omówione zostały m.in. kwestie dotyczące realizacji Programu Senior +, zmian prawnych w obszarze bezdomności oraz działań związanych z funkcjonowaniem mieszkań chronionych, domów dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży i środowiskowych domów samopomocy.

Miała miejsce również prezentacja "dobrych praktyk" przedstawiona przez zaproszonych gości z Dziennego Domu Senior w Gryfinie. Omówiono działalność Domu (prezentacja multimedialna), czytane były wiersze utalentowanej seniorki Natalii Owczarek, wspólnie odśpiewano hymn Gryfińskiego Dziennego Domu Senior /tekst autorstwa wspomnianej seniorki/.

Woj. Opolskie

16 listopada 2017 r. w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, w trakcie którego omówiono działania Rządu zmierzające do wsparcia samorządów terytorialnych w realizacji zadań własnych w obszarze polityki społecznej wobec osób starszych oraz w obszarze pomocy społecznej.

W trakcie spotkania Pani Aleksandra Makówka – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Głogówku przedstawiła prezentację dot. „Dziennego Domu Senior +” w Głogówku, który jest pierwszą placówką w woj. opolskim powstałą w ramach dofinansowania z Programu Senior+.

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab