PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Program
Sprawozdania z realizacji Programu
Wykaz kontaktów do Urzędów Wojewódzkich
Wykaz otwartych placówek Senior+
Logo
Mapa Senior+
Pytania i odpowiedzi
Multimedia
Powiększ tekst
Wizyty Ministrów w Dziennych Domach „Senior+” w województwie śląskim
2017-11-27
Wizyty Ministrów w Dziennych Domach „Senior+” w województwie śląskim

27 listopada 2017 r. Pan Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny odwiedzili placówki dziennego pobytu dla osób starszych: Klub „Senior+” w Ujsołach oraz Klub „Senior+” w Wilamowicach, utworzone w ramach Programu „Senior+”.

Wizyta w Klubie „Senior+” w Ujsołach

27 listopada 2017 r. Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny odwiedziła Klub „Senior+” w Ujsołach . W bezpośrednim spotkaniu z seniorami w ich siedzibie był czas na obejrzenie pomieszczeń oddanych do użytku w październiku br., rozmowę przy ciastku i kawie, wpisy do Kroniki. Pani Minister przekazała na ręce seniorów komplety gier do wykorzystania i umilania wolnego czasu podczas spotkań w Klubie.  Seniorzy, wdzięczni za pamięć, ofiarowali na ręce Pani Minister własnoręcznie wykonane lampiony i ozdoby choinkowe.

Wizyta w Klubie „Senior+” w Wilamowicach

27 listopada 2017 r. Pan Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny odwiedził Klub „Senior+” działający w Wilamowicach. Pan Minister podkreślił, iż oprócz rozmów o programach senioralnych podczas różnych roboczych i merytorycznych spotkań, zdecydowanie najlepszym elementem pracy Ministrów jest bezpośrednie spotkanie z seniorami i zaobserwowanie jak w praktyce funkcjonują placówki „Senior+”. 

– Zamiast siedzieć w kapciach przed telewizorem możemy tutaj się spotkać, porozmawiać, mamy różne ciekawe zajęcia – mówiła Pani Anna Kóska, uczestniczka zajęć prowadzonych w Klubie. – Jedni śpiewają, inni robią na drutach albo tworzą rękodzieło. To lepsze niż siedzenie w domu – dodała Pani Irena. Klub liczy 19 członków pochodzących z okolicznych miejscowości.

 

więcej w kategorii: aktualności katalog dobrych praktyk Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab