PL Polish | EN English

 

News The ASOS programme Long-term policy The EFS
operational system
Catalogue of good
practices from first
edition of ASOS Programme
Research
materials
Contact data Login Login

Multimedia
Enlarge text
Wizyta Ministra Rodziny w Dziennym Domu Senior-WIGOR w Błoniu
2017-01-20
Wizyta Ministra Rodziny w Dziennym Domu Senior-WIGOR w Błoniu

Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła 20 stycznia dzienny dom opieki "Senior-WIGOR" w Błoniu. - Widzę, że ten dom jest pełen. Bardzo się cieszę, że państwo macie taki miejsce, w którym możecie spędzić czas, znaleźć zajęcie, spotkać się z kimś – mówiła minister Rafalska podczas spotkania z seniorami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka najmłodsi mieszkańcy Błonia przygotowali program artystyczny. 

Z placówki w Błoniu obecnie korzysta 30 osób, ale samorząd myśli o jej rozbudowie.

W Dziennym Domu Senior-WIGOR można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Do dyspozycji pensjonariuszy jest pomieszczenie m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu (z biblioteką, sprzętem RTV oraz komputerem z dostępem do internetu).

Program Senior Plus na lata 2015-20 przewiduje dofinansowanie do organizacji tego typu placówek, a także do ich późniejszego utrzymania. W przypadku inwestycji wysokość dofinansowania może sięgnąć 80 proc. kosztów. Na cały program ministerstwo rodziny przeznaczyło 340 mln zł.

W tym roku ministerstwo rodziny na realizację Programu Senior Plus przeznaczy 30 mln zł. Z programu korzystają samorządy, prowadzące albo zamierzające otworzyć na swoim terenie domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów.

Więcej informacji: LINK

more in category: aktualności news

Created by Hostlab