PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI
2018-11-26

W dniu 26 października 2018 r. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2 odbyła się uroczysta inauguracja „Dnia Seniora” - ogólnopolskiej akcji mającej na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Gościem tego wydarzenia była Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

2018-11-26

W dniu 18 października 2018 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z okazji obchodów Dnia Praw Rodziny - 22 października oraz Europejskiego Dnia Seniora - 20 października pt. „Senior w rodzinie”. Wśród Gości tego wydarzenia znaleźli się między innymi: Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski oraz Pan Jan Chrząszcz, Wicewojewoda Śląski.

2018-10-30

Rada Ministrów przyjęła dokument „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo – Uczestnictwo – Solidarność”. To pierwszy rządowy dokument, w którym zostały uwzględnione potrzeby niesamodzielnych seniorów.

Dokument stanowi historyczne opracowanie, bowiem wszystkie obowiązujące do tej pory programy na temat polityki senioralnej miały charakter ramowy.

2018-10-17

Pani dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 15 października 2018 r. odwiedziła Łomżę. W Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego mówiła o rządowej polityce senioralnej i o tym, jak ważna rola jest tu samorządów.

2018-10-04

W dniu 3 października 2018 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się dziewiąte posiedzenie Rady do spraw Polityki Senioralnej.

2018-10-01

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, święto ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. – To wspaniała okazja do tego, by podziękować naszym drogim Seniorom za życiowe doświadczenie i mądrość, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami – pisze w okolicznościowym liście minister Elżbieta Rafalska.

2018-09-27

27 września 2018 r. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się III Spotkanie Seniorów, uczestników Dziennych Domów i Klubów Senior+, w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz trzeciej rocznicy działalności Dziennych Domów i Klubów „Senior+”. W spotkaniu udział wzięli m.in. Pani Beata Szydło Wiceprezes Rady Ministrów, Pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Michał Dworczyk Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Pani Elżbieta Bojanowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

2018-09-24

W piątek 21 września 2018 r. w Krakowie odbyły się V Ogólnopolskie Senioralia zorganizowane pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przez Stowarzyszenie MANKO – znane także z takich inicjatyw jak Karta Seniora czy czasopismo Głos Seniora.

2018-09-24

Na Jasnej Górze w dniu 22 wrzesnia 2018 r. odbyła się pierwsza Narodowa Pielgrzymka Seniorów. Na jej uczestników czekały przeżycia duchowe ale i spotkanie z ważnymi gośćmi.

2018-09-24

Newsletter MRPiPS to zbiór najważniejszych informacji. Na skrzynki mailowe subskrybentów będzie trafiał raz w tygodniu. Obok ważnych zmian znajdą się tam poszerzone informacje, reportaże, raporty i opracowania niedostępne na naszej stronie internetowej.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab