PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia centralne Konferencja Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej
2017-04-24
Konferencja Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej

W dniu 24 kwietnia br. w Sejmie RP odbyła się konferencja pt. "Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej" zorganiowana przez Sejmowe Komisje: Polityki Senioralnej, Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W konferecji wzięła udział Pani Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

- Obserwujemy znaczne zmiany w  strukturze demograficznej społeczeństwa – mówiła podczas konferencji podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. - Dziś 20 proc. Polaków ma ukończonych 60 rok życia, do 2050 r. będzie ich ponad 40 proc. , dlatego polityka senioralna jest jednym z priorytetów obecnego rządu.

Wiceminister Bojanowska przypomniała, że przy ministrze rodziny działa Rada ds. Polityki Senioralnej, która opracowuje zręby takiej polityki do roku 2030. – Jej trzy filary to: bezpieczeństwo seniorów, solidarność międzypokoleniowa i ich uczestnictwo w życiu społecznym – powiedziała wiceminister.

Podczas debaty na temat dobrych praktyk, swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami podzielili się samorządowcy i lokalni działacze z tego obszaru.

Konferencja została poświęcona kwestiom zarówno prowadzonych przez samorządy w ramach polityki senioralnej działań, stopnia ich korelacji z faktycznymi potrzebami seniorów, jak i płynących z tych działań korzyści. Ponadto zostały poruszone zagadnienia dotyczące zdrowia seniorów, znaczenia polityki międzypokoleniowej, w tym integracji dzieci i młodzieży z seniorami oraz perspektyw w prowadzeniu polityki społecznej wobec osób starszych.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab