PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Wizyta wiceminister Elżbiety Bojanowskiej w województwie kujawsko-pomorskim w dniu 23 maja 2017 roku
2017-05-24
Wizyta wiceminister Elżbiety Bojanowskiej w województwie kujawsko-pomorskim w dniu 23 maja 2017 roku

W dniu 23 maja br. Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wizytowała placówki dedykowane osobom starszym w województwie kujawsko-pomorskim.

W trakcie wizyty Pani Wiceminister Elżbieta Bojanowska spotkała się z Panem Józefem Ramlau Wicewojewodą Kujawsko-Pomorskim. W trakcie spotkania rozmawiano o istotnych problemach w obszarze pomocy społecznej zwłaszcza tych dotyczących rodziny, osób starszych i dzieci.

Wiceminister Bojanowska odwiedziła także placówki dedykowane osobom starszym w regionie m.in. jedno z gospodarstw opiekuńczych w Legbądzie, a także Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucholi i Dom Dziennego Pobytu Senior + w Gostycynie – utworzony w ramach realizowanego przez Ministerstwo Rodziny Programu wieloletniego Senior +. W Dziennym Domu w Gostycynie funkcjonuje 20 miejsc dziennego pobytu dla osób starszych zapewniających 8-godzinna ofertę usług w dniach od poniedziałku do piątku.

– Najlepsze rozwiązania prawne, koncepcyjne, systemowe rozwiązuje się i planuje po spotkaniu w terenie; po zobaczeniu pewnych rozwiązań, spotykaniu się z ludźmi, którzy pracują nad tym. Dopiero po tym najlepiej się pracuje - podkreślała podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab