PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka długofalowa Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne Otwarcie Klubu Senior+ w Dębnie (gm. Rybno) oraz wizyta Pani Minister Elżbiety Bojanowskiej w Dziennym Domu w Działdowie
2017-11-18
Otwarcie Klubu Senior+ w Dębnie (gm. Rybno) oraz wizyta Pani Minister Elżbiety Bojanowskiej w Dziennym Domu w Działdowie

17 listopada 2017 r. Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uczestniczyła w otwarciu Klubu „Senior+” w  miejscowości Dębień, w gminie Rybno, a także odwiedziła Dzienny Dom utworzony w ramach Programu Senior+ w Działdowie. Wcześniej tego dnia, w Olsztynie, odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z województwa warmińsko-mazurskiego poświęcone planowanym działaniom Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w obszarze polityki społecznej wobec osób starszych oraz pomocy społecznej.

Otwarcie Klubu „Senior+” w Dębnie (gm. Rybno)

17 listopada 2017 r. Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uczestniczyła w otwarciu Klubu „Senior+” w małej miejscowości Dębień, w gminie Rybno. Jest to pierwszy z pięciu Klubów Seniora, które do końca tego roku zostaną otwarte na Warmii i Mazurach. Gmina Rybno stworzyła „Klub Senior+” w dawnej remizie strażackiej w Dębieniu. Modernizacja i dostosowanie obiektu do nowej funkcji kosztowały 160 tys. złotych. 40 tys. stanowił wkład własny gminy, a 130 tys. złotych stanowiła dotacja z rządowego Programu „Senior+”.

Wizyta w Dziennym Domu w Działdowie

17 listopada 2017 r. Działdowscy seniorzy z Dziennego Domu utworzonego w ramach Programu Senior+ mieli okazję spotkać się z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Bojanowską. Korzystając z okazji podopieczni placówki przedstawili zebranym swój krótki program oraz opowiedzieli o tym, co na co dzień robią w ich ulubionym miejscu w mieście. Pani Minister zapoznała się także z planami rozbudowy działdowskiego Klubu Seniora, w ramach którego zostanie odnowiony budynek po bibliotece miejskiej.

więcej w kategorii: aktualności news Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab