PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Otwarcie Klubu "Senior+" w Kielcach
2018-09-20
Otwarcie Klubu "Senior+" w Kielcach

19 września 2018 r. przy ul. Krzemionkowej 1 w Kielcach otwarty został Klubu Senior+, który powstał w ramach programu wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. W uroczystościach otwarcia placówki uczestniczyła Pani Elżbieta Bojanowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dotacja państwa przekazana na ten cel to 150 tysięcy złotych.

W placówce prowadzone będą warsztaty i spotkania. Seniorzy będą mogli także uczestniczyć w organizowanych wycieczkach, kursach językowych, szkoleniach komputerowych, czy wyjścia do kina lub teatru.

Klub Senior+, to placówka kierująca swoją ofertę do osób starszych, samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej, emerytów oraz osób niepełnosprawnych, umożliwiając im pomoc w zagospodarowaniu wolnego czasu. W placówkach są prowadzone zajęcia w ramach terapii zajęciowej, manualnej i ruchowej,  Są także organizowane wycieczki piesze, rowerowe, autokarowe, ogniska, kursy językowe, szkolenia z zakresu obsługi komputera, wyjścia do kina, teatru, filharmonii oraz wieczorki taneczne. Kluby oferują całodniowy dostęp do zgromadzonego w placówce sprzętu rehabilitacyjnego, do różnego typu pracowni, oferując m.in.  udział w zajęciach z tkactwa, majsterkowania, krawiectwa, hafciarstwa i szycia pod kierunkiem instruktora.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab