PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Informacja o programie "Mama 4+"
2019-03-08
Informacja o programie "Mama 4+"

Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy,

Jak być może już Państwo wiedzą, od początku marca możliwe jest składanie do ZUS lub KRUS wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla tych kobiet (a w szczególnych przypadkach również mężczyzn), które poświęcając się wychowaniu czwórki lub większej liczby dzieci nie podjęły pracy zawodowej lub pracowały zbyt krótko, by wypracować sobie choćby minimalną emeryturę. Tworząc program „Mama 4+” chcieliśmy z jednej strony docenić trud rodzicielstwa, a z drugiej wesprzeć tych, którzy znajdują się dzisiaj w najtrudniejszej sytuacji.

Z pewnością część z Państwa ma w swoim otoczeniu takie osoby – mamy czwórki, piątki czy większej liczby dzieci, które dzisiaj nie mają prawa nawet do najniższego świadczenia. A być może chodzi właśnie o Was. Nie godzimy się na taki scenariusz. Ja, jako Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, nie zgadzam się na to, by kobiety, które wychowały czasem naprawdę sporą gromadkę dzieci, były pozostawione bez środków do życia.

Gorąco zachęcam – poinformujcie swoich znajomych, sąsiadów, których program „Mama 4+” obejmuje, że od dzisiaj mają prawo wnioskować o rodzicielskie świadczenie uzupełniające. To świadczenie, które najzwyczajniej się im należy. Jeśli dotyczy to Was samych – nie zwlekajcie, złóżcie wniosek.

Z wyrazami szacunku,

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

List_otwarty

 

Więcej informacji o Programie znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/mama-4-plus-rodzicielskie-swiadczenie-uzupelniajace.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab