PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
List Minister Bożeny Borys-Szopy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
2019-10-01
List Minister Bożeny Borys-Szopy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Nie ukrywam, że dla mnie osobiście, a także dla kierowanego przeze mnie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to bardzo ważne święto. Bowiem jednym z priorytetów naszych działań jest dbanie o zdrowie i godne warunki życia osób starszych w Polsce.

Jednym z przykładów działań skierowanych do seniorów jest program „Senior+”. Dzięki niemu rozbudowywana jest sieć Dziennych Domów i Klubów „Senior+”, czyli miejsc spotkań dla osób starszych. To w nich mogą znaleźć dedykowane dla siebie oferty zajęć m.in. edukacyjnych, sportowych, czy kulturalnych, a także mają możliwość korzystania z usług rehabilitacyjnych, i nie tylko. Takie placówki są szczególnie ważne dla osób samotnych – dzięki nim mają możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Dla tych, którzy wymagają większej troski, uruchomiliśmy program „Opieka 75+”. Dzięki niemu seniorzy mogą skorzystać z usług opiekuńczych, których często byli pozbawieni.

Szanowni Państwo, w tym szczególnym dla Państwa dniu chcę, abyście wiedzieli, że robimy i dalej będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby czuli się Państwo w Polsce jak najlepiej. Ponieważ zawsze, bez względu na wiek, będziecie Państwo dla nas bardzo ważni.

Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim zdrowia i spełnienia najskrytszych marzeń. A także tego, aby dalej czerpać garściami z tego, co daje nam życie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Bożena Borys-Szopa

 

List_Dzien_Seniorow

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab