PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się

Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
2020-10-01
Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Polityka senioralna to jeden z absolutnych priorytetów działań kierowanego przeze mnie resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Ale za hasłem „polityka senioralna” kryją się przede wszystkim ludzie. To właśnie Wy, Drodzy Seniorzy, jesteście dla nas ważni. Doświadczenie i mądrość życiowa, którymi dzielicie się z młodszymi pokoleniami, są nie do przecenienia. To ogromna wartość.

Dzisiaj, 1 października, obchodzimy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Dzień ten ustanowiony został 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To doskonała okazja do przypomnienia, jak ważne są działania na rzecz poprawy jakości i warunków życia osób starszych. Robimy co w naszej mocy, by tak właśnie się działo. To m.in. takie programy jak „Senior+”, Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, „Mama 4+” czy trzynasta emerytura. Zależy nam, by polscy seniorzy mieli przestrzeń i warunki do aktywności – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych ośrodkach. By mieli godne świadczenia rentowo-emerytalne. Wszystkie te działania mają jeden cel – robimy to właśnie dla Państwa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych życzę Wam, Drodzy Państwo, wszystkiego, wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, pogody ducha, radości życia i wszelkiej pomyślności.

 List w wersji PDF: Zyczenia_dla_seniorow

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab