PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Informacje "Dobre Wsparcie" może pomóc usprawnić system usług opiekuńczych
2020-11-13
"Dobre Wsparcie" może pomóc usprawnić system usług opiekuńczych

System „Dobre wsparcie” to powiązany system aplikacji mobilnych i paneli zarządzania usługami społecznymi. System Dobre Wsparcie składa się z trzech modułów:

I Dobra Opieka, II Dobry Sąsiad, III Dobry Sygnał

I Moduł Dobra Opieka dedykowany jest jednostkom samorządu terytorialnego i podległym im jednostkom, firmom opiekuńczym w celu zarządzania usługami opiekuńczymi na swoim terenie oraz rodzinom osób zależnych do monitoringu udzielanej pomocy.

Dobra Opieka pozwala koordynatorom między innymi: planować pracę opiekunom na podstawie wydanych decyzji dla podopiecznych, edytować przydzielone zadania, uwzględniając dyspozycyjność opiekunów, monitorować i weryfikować pracę opiekunów.

Opiekunowie, dzięki aplikacji mają podgląd w swoim telefonie do swoich zadań na dany dzień. Zaplanowana w sposób intuicyjny aplikacja pokazuje, co?, u kogo?, gdzie? i kiedy?

mają do wykonania. Zrealizowanie zadania potwierdzają jednym kliknięciem w telefonie.  Mogą szybko przywołać wsparcie wraz z podaniem bieżącej lokalizacji. 

Rozwiązania wdrożone w czasie pandemii:

  • termometr weryfikujący temperaturę osób wchodzących do budynku/pomieszczeń,
  • historia wejść pracowników oraz gości ze wskazaniem zmierzonej temperatury,
  • czytnik kodów QR rozpoznający osoby go używające.

II Moduł Dobry Sąsiaddedykowany jest mieszkańcom społeczności lokalnych. Moduł Dobry Sąsiad bazuje na aplikacji mobilnej, która łączy osoby chcące wspomóc w codziennych czynnościach życiowych oraz osoby, które tej pomocy potrzebują (podopiecznych) i ich członków rodziny lub zaufanych bliskich osób. Aplikacja Dobry Sąsiad dostępna jest bezpłatnie w Sklepie Google Play, dla każdego kto znajduje się w gminie/regionie, w którym zawarta jest umowa współpracy między Operatorem Dobrego Wsparcia.

III Moduł Dobry Sygnał jest ściśle powiązany z panelem Dobrej Opieki i Dobrego Sąsiada. Każdy użytkownik, który pobierze ze sklepu Google Play aplikację Dobry Sygnał na swój telefon, może sam zdefiniować sześć numerów telefonów do osób/instytucji, do których błyskawicznie wysyłany jest sygnał alarmujący potrzebę pomocy, wraz ze wskazówkami dojazdu do lokalizacji osoby wzywającej wsparcie.

Więcej o Programie Dobre Wsparcie: https://goodsupport.eu/ 

System powstał w ramach partnerskiego projektu Fundacji Nauka dla Środowiska, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Caritas Koszalin i Szczecin. Wartości przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, to ponad 10 milionów złotych.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab