PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji

Multimedia
Powiększ tekst
Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych
2021-10-01
Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

Drodzy Seniorzy,

niech mi będzie wolno z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.  Życzę przede wszystkim dużo zdrowia i radości ducha. Życzę także, by ten piękny czas pozwolił Wam na realizowanie potrzeb i pasji. 

Niech jesień życia przynosi całe kosze owoców w postaci zarówno samorealizacji, jak też możliwości przekazania młodszemu pokoleniu zgromadzonej przez całe życie mądrości, doświadczenia, zrozumienia i empatii.

Chciałabym, byście zawsze mogli liczyć na bliskich i nigdy nie czuli się samotni.

Szanowni Państwo,

co zawdzięczamy naszym Seniorom? Odpowiedź jest krótka – wszystko. Życie, opiekę w dzieciństwie, wychowanie i przygotowanie do dorosłości. To Oni w dużej części wywalczyli i zbudowali Polskę, w której dziś żyjemy.

Dlatego obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest okazją, by Im za to wszystko podziękować, ale nie zwalnia nas od codziennego obowiązku pielęgnowania solidarności międzypokoleniowej.

W tym szczególnym dniu przypomnę zobowiązujące nas wszystkich słowa św. Jana Pawła II: Nasza cywilizacja musi zapewnić ludziom starszym opiekę nacechowaną głębokim człowieczeństwem i przenikniętą prawdziwymi wartościami. Do realizacji tego celu w istotny sposób może się przyczynić rozwój medycyny paliatywnej, współpraca wolontariuszy, zaangażowanie rodzin — którym należy pomagać w wypełnianiu ich powinności — oraz humanizacja instytucji opieki socjalnej i ochrony zdrowia, które zajmują się ludźmi starszymi.

Pamiętajmy! Wcześniej czy później wszyscy staniemy się Seniorami.

Marlena Maląg

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

 

List w wersji PDF: Życzenia minister Maląg z okazji międzynarodowego dnia osób starszych

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab