PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji

Multimedia
Powiększ tekst
Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Europejskiego Dnia Seniora
2021-10-20
Życzenia minister Marleny Maląg z okazji Europejskiego Dnia Seniora

Drodzy Seniorzy,

obchodzimy dziś Europejski Dzień Seniora. To święto co piątego obywatela Unii. Już w podpisanej przed 21 laty Karcie Praw Podstawowych – zbiorze fundamentalnych praw człowieka i obowiązków obywatelskich – wskazano, że „Unia uznaje i szanuje prawo osób w podeszłym wieku do godnego i niezależnego życia oraz do uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju”.

Wypełnienie tych zobowiązań pozostaje jednak w gestii poszczególnych państw członkowskich. Zapewniam, że rząd przyjmując politykę senioralną za jeden z filarów polityki rodzinnej, dokłada wszelkich starań, aby je realizować. 
Staramy się zapewnić Seniorom bezpieczeństwo finansowe, wsparcie, możliwość uczestnictwa we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Pragniemy, by mogli Oni spędzać jesień życia w sposób godny. Wynika to nie tylko ze zobowiązań traktatowych, ale z głębokiego przekonania do idei solidaryzmu społecznego i pokoleniowego.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Życzę wielu pogodnych dni, energii pozwalającej na spełnianie marzeń oraz zdrowia i radości na kolejne lata.

 

Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab