PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji

Multimedia
Powiększ tekst
Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
2022-01-21
Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie,

są święta oficjalne, z akademiami i przemowami, o których przypomina nam czerwona kartka w kalendarzu. Ale są też inne święta – obchodzone mniej uroczyście, ale z potrzeby serca. Rodzinne, pełne ciepła i wzruszeń. Do takich z pewnością należą Dzień Babci i Dzień Dziadka.

W tym szczególnym dniu oczywiście najważniejsze są życzenia składane przez wnuki. Laurki, czasem jeszcze nieporadnie, ale najszczerzej wypowiadane wierszyki na uroczystościach w przedszkolu, własnoręcznie wykonane upominki. I przede wszystkim najbardziej liczy się pamięć.

Choć sama jestem Babcią, pragnę przyłączyć się do tych życzeń. Życzę wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Niech to szczególne święto stanie się okazją do tego, byście jeszcze bardziej doświadczyli rodzinnego ciepła.

Niech każdego dnia otacza Państwa serdeczność i dobroć najbliższych, a poczucie szczęścia stale Państwu towarzyszy. Niech otaczają Was na co dzień uśmiechy wnuków, a ich osiągnięcia stają się Waszymi sukcesami.

Oczywiście nie zapominajcie o sobie. Dbajcie o zdrowie i dobre samopoczucie, byście mogli w pełni korzystać z rozmaitych form aktywności, realizowali pasje czy śmiało spełniali marzenia. Ze swej strony chcę dodać, że marzenia można realizować w każdym wieku i na wiele sposobów. W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej czynimy wszystko, żeby polscy seniorzy mogli je spełniać.

Chcę podkreślić, że w rodzinach odgrywacie bardzo istotną rolę. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu, życiowej mądrości, wyrozumiałości i spokojowi, dostępnymi jedynie na pewnym etapie życia, stanowicie wzór i opokę, tak ważne w procesie kształtowania się młodych charakterów w obecnych niełatwych czasach.

Utrwalacie naszą wspólną, polską tożsamość, opowiadając baśnie, usłyszane od swoich rodziców, pokazując albumy ze starymi zdjęciami, ucząc szacunku do tradycji i przekazując warte zachowania zwyczaje. Jesteście „arką przymierza między dawnymi a nowymi czasy”.

Za to wszystko mamy okazję podziękować Wam szczególnie w dniu Waszego święta.

Marlena Maląg

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

 

Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab