PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
Kalendarz
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
Kalendarz
2020-11-14
Życzenia Minister Marleny Maląg z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora

Szanowni Państwo!

Ostatnie miesiące i funkcjonowanie w warunkach pandemii to sytuacja niecodzienna i bez wątpienia niełatwa. Wielu osobom towarzyszy poczucie niepokoju, niepewności – to zupełnie zrozumiałe. Z całego serca zapewniam jednak, że robimy co w naszej mocy, by w tym trudnym czasie szczególnie zadbać o bezpieczeństwo Wasze – naszych Drogich Seniorów.

Chcę, by Państwo wiedzieli i realnie czuli, że naprawdę są i będą dla nas ważni – zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i na co dzień, w spokojnych czasach. Dlatego stale rozwijamy sieć domów i klubów „Senior+”, wspieramy projekty aktywizujące osoby starsze, dbamy o korzystne waloryzacje świadczeń, zapewniliśmy trzynastą emeryturę, pamiętamy o mamach, które w przeszłości wychowały co najmniej czworo dzieci, ale nie zdążyły wypracować sobie minimalnej emerytury. To wszystko robimy dla Was.

Z okazji przypadającego dzisiaj Ogólnopolskiego Dnia Seniora pragnę życzyć Wam, byście nie tracili pogody ducha mimo niesprzyjających okoliczności, żebyście korzystali i cieszyli się wolnym czasem, realizowali swoje pasje, odkrywali nowe zainteresowania.

Gorąco proszę również – jeśli tylko możecie, pozostańcie w domach, spotykajcie się z bliskimi online, rozmawiajcie przez telefon – kontakt z innymi jest ogromnie ważny, ale dzisiaj musimy pamiętać o bezpieczeństwie. To dla Was uruchomiliśmy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – pod numerem telefonu 22 505 11 11 możecie zgłosić zapotrzebowanie np. na zrobienie zakupów, potrzebna pomoc na pewno zostanie udzielona.

Jestem przekonana, że wspólnie uda nam się przetrwać ten trudny czas i wkrótce będziemy znowu cieszyć się spotkaniami twarzą w twarz, czego serdecznie Państwu życzę.

Z wyrazami szacunku,

Marlena Maląg

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab