PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
AKTUALNOŚCI
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Informacje Kongres Zdrowego Starzenia
2014-01-31
Kongres Zdrowego Starzenia

Organizatorem Kongresu Zdrowego Starzenia jest Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia się we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Wojewodą Mazowieckim i Miastem Stołecznym Warszawą.

Podczas dwóch Dni Kongresu odbędzie się łącznie 10 sesji plenarnych i paneli dyskusyjnych poświęconych szeroko pojętej polityce senioralnej, szczególnie zagadnieniom dotyczącym zdrowia i samodzielności osób starszych.

Kongres rozpoczął się w dniu 30 stycznia 2014 r. od wystąpień gości specjalnych: marszałek Sejmu Ewy Kopacz, prezydenta Lecha Wałęsy,  prof. Bolesława Samolińskiego, a także Ministra Pracy i Polityki Społecznej – Władysława Kosiniak-Kamysza oraz Ministra Zdrowia - Bartosza Arłukowicza. Podkreślono konieczność zaangażowania w realizację idei zdrowego starzenia, co znalazło również uznanie w liście Prezydenta Bronisława Komorowskiego odczytanym na forum Kongresu.

Minister Pracy i Polityki Społecznej wziął udział w panelu "Polityka senioralna - wyzwanie dnia dzisiejszego". Jak pdkreślił, zdrowe starzenie jest procesem złożonym i wymaga podejmowania odpowiednich działań na każdym etapie życia człowieka w wielu dziedzinach.

Po dwóch latach, od kiedy rozpoczęliśmy działania na rzecz seniorów, mamy już konkretne efekty –przypomniał minister Kosiniak-Kamysz. – Uczestniczyliśmy w  wydarzeniach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, Rada Ministrów przyjęła w grudniu ubiegłego roku „Założenia Długofalowej Polityki Senioralnej na lata 2014-2020”, program Solidarność Pokoleń 50+ i ASOS. To jest nasza mapa drogowa na najbliższe lata.

W panelu wzięli także udział m.in. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz oraz dr Joanna Staręga-Piasek, Doradca Prezydenta RP.

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab