PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji

Multimedia
Powiększ tekst
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
2022-10-01
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Szanowni Państwo, 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególne święto. Osoby starsze są grupą, która przez wiele lat budowała nasze państwo, tworzyła rynek pracy – dzięki której na świecie są kolejne pokolenia Polaków. To grupa, która zasługuje na szczególny szacunek i wsparcie, na godne przeżywanie jesieni życia w poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji i spokoju.

 

Wszystkie nasze działania i programy dedykowane seniorom realizujemy w duchu solidarności społecznej, solidarności międzypokoleniowej. Nakłady na dodatkowe wsparcie dla osób starszych są dzisiaj przeszło dziesięciokrotnie wyższe niż przez siedmioma laty. Nasz rząd pamięta o osobach starszych nie tylko od święta, a polityka senioralna jest jednym z priorytetów naszych działań od samego początku.

W Międzynarodowym Dniu Osób Starszych – z całego serca życzę wszystkim seniorom dużo zdrowia, pogody ducha i czerpania radości z małych rzeczy dnia codziennego. Pragnę też, by dzisiaj głośno wybrzmiało: jesteście ważni, jesteście potrzebni. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoim życiowym doświadczeniem i mądrością. Wszystkiego dobrego.

Z wyrazami szacunku,

Marlena Maląg

 

List do pobrania w wersji PDF

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab