PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR
Multimedia
Powiększ tekst
BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR Filmy informacyjne
2017-11-19

Jaki związek ma Kampania "Bezpieczny i Aktywny Senior" z zagadkami rozwiązywanymi przez bohaterów serialu Komisarz Alex? W celu znalezienia odpowiedzi na te pytanie zachęcamy do obejrzenia odc. 127 pt. Kolory milczenia, sezonu 10 serialu Komisarz Alex.

2017-10-19

Gdzie Pani Lucyna Wielicka, mieszkanka plebanii w serialu TVP Ojciec Mateusz całymi dniami spędza czas? Jaki związek to ma z Programem "Senior+"? W celu znalezienia odpowiedzi na te pytania zachęcamy do obejrzenia odc. 233, sezonu 18 serialu Ojciec Mateusz.

2017-08-29

W ramach współpracy w realizacji kampanii "Bezpieczny i Aktywny Senior" MRPiPS wraz z TVP S.A. zrealizowany został materiał w programie "Pytanie na Śniadanie" pt. Aktywny senior. W Programie przedstawione zostały działania z zakresu aktywizacji ruchowej osób starszych dofinansowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - edycja 2017, oraz uczestniczyła Pani prof. Małgorzata Duda - członek Rady ds. Polityki Senioralnej funkcjonującej jako organ opiniodawczo-doradczy Ministra Rodziny.

2017-08-09

W ramach współpracy w realizacji kampanii Bezpieczny i Aktywny Senior MRPiPS wraz z TVP S.A. zrealizowany został materiał w programie Pytanie na Śniadanie w dniu 9 sierpnia 2017 roku, pt. Program "Senior+". W Programie uczestniczyła Pani Elżbieta Bojanowska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

2017-07-26

Oferowanie seniorom produktów i usług po zawyżonych cenach, na pokazach poza siedzibą przedsiębiorcy – to jeden z głównych problemów, z którymi zgłaszają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów osoby starsze. Film "Bezpieczny Senior" przygotowany przez Polską Fundacją Paraolimpijską w 2016, w ramach realizacji projektu "Bezpieczny Senior", dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w roku 2016 przypomina jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami handlowymi.

2017-06-08

W ramach współpracy w realizacji kampanii "Bezpieczny i Aktywny Senior" MRPiPS wraz z TVP S.A. zrealizowany został materiał w programie "Dzień dobry Polsko!" pt. Przejście na emeryturę – wybór, nie obowiązek. W Programie uczestniczyła Pani Elżbieta Bojanowska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Tadeusz Majchrowicz – zastępca przewodniczącego NSZZ „Solidarność“.

2017-05-11

W ramach współpracy w realizacji kampanii "Bezpieczny i Aktywny Senior" TVP S.A. przygotowało materiał o miłosnym zyciu seniorów.

2017-01-01

Film "Nie daj się nabrać" - poruszajacy tematykę problemu oszustw na szkodę osób starszych, metodami popularnie zwanymi "na wnuczka", "na policjanta".

2017-01-01

Filmy "Bezpieczny Senior " - poruszajace tematykę problemu oszustw "na wnuczka" oraz nieuczciwych praktyk przedsiębiorców wobec osób starszych, przygotowane w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Senior"przygotowanej przez Polską Fundację Paraolimpijską, dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 w roku 2016.

2016-12-12

Jak wybrać bezpieczną placówkę całodobowej opieki? Zobacz nasz film!

więcej w kategorii: aktualności BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR catalogue of good practices katalog dobrych praktyk program asos Program Senior+

Wykonanie i realizacja: Hostlab