PL Polish | EN English

 

Aktualności Program ASOS Program Senior+ Polityka społeczna
wobec osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Zaloguj się Zaloguj się
AKTUALNOŚCI
Informacje
Wydarzenia centralne
Wydarzenia regionalne
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI Wydarzenia regionalne
2019-03-21

Śląskie Forum UTW i Politechniki III Wieku odbyło się w dniu 19 marca 2019 r. w Gliwicach, w Centrum Konferencyjno- Edukacyjnym Politechniki Ślaskiej. Minister Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w MRPiPS, był gościem Forum. Podczas  wystąpienia przedstawił  informacje o projektach i działaniach ministerstwa w zakresie polityki senioralnej.

2019-02-05

Nowy klub "Senior+" w Gorzowie Wielkopolskim już otwarty! W ramach programu "Senior+" miasto otrzymało ponad 113,5 tys. zł na ten cel.

2018-12-06

Przywrócenie wieku emerytalnego, podniesienie najniższych emerytur, zwiększenia środków na program "Senior+" i wspieranie projektów aktywizujących seniorów – to niektóre z działań podejmowanych przez Ministerstwo Rodziny, by poprawić sytuację osób starszych. Dziś minister Elżbieta Rafalska wraz z wiceminister Elżbietą Bojanowską odwiedziły seniorów w klubie „Senior+” w Woli Rębkowskiej.

2018-11-28

W dniu 26 listopada 2018 r. Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wzięła udział w II Konferencji Senioralnej pt. „Ścieżki pomyślnej starości”, realizowanej w ramach Programu ASOS.

 

2018-11-26

W dniu 26 października 2018 r. w Centrum Promocji Kultury w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2 odbyła się uroczysta inauguracja „Dnia Seniora” - ogólnopolskiej akcji mającej na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Gościem tego wydarzenia była Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

2018-11-26

W dniu 18 października 2018 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja z okazji obchodów Dnia Praw Rodziny - 22 października oraz Europejskiego Dnia Seniora - 20 października pt. „Senior w rodzinie”. Wśród Gości tego wydarzenia znaleźli się między innymi: Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski oraz Pan Jan Chrząszcz, Wicewojewoda Śląski.

2018-10-17

Pani dr Elżbieta Bojanowska, wiceminister w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 15 października 2018 r. odwiedziła Łomżę. W Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego mówiła o rządowej polityce senioralnej i o tym, jak ważna rola jest tu samorządów.

2018-09-24

W piątek 21 września 2018 r. w Krakowie odbyły się V Ogólnopolskie Senioralia zorganizowane pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przez Stowarzyszenie MANKO – znane także z takich inicjatyw jak Karta Seniora czy czasopismo Głos Seniora.

2018-06-14

W gmachu Sejmu RP, 13 czerwca 2018 roku odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Polityki Senioralnej. Jednym z tematów była informacja Ministra Zdrowia na temat rozwiązań w zakresie profilaktyki przeciwgrypowej w populacji osób powyżej 60 roku życia.

2018-06-13

W sobotę 9 czerwca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja „Seniorzy w Niepodległej”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów, Marek Kuchciński – Marszałek Sejmu RP oraz Stanisław Karczewski – Marszałek Senatu RP. Wśród Gości tego wydarzenia znaleźli się także: Pani Małgorzata Zwiercan, poseł na Sejm RP, przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Pani Joanna Borowiak, poseł na Sejm RP oraz Pani Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab