PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI
Multimedia
Powiększ tekst
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI DOBRE PRAKTYKI IV Parada Seniorów i Piknik Pokoleń w Warszawie
IV Parada Seniorów i Piknik Pokoleń w Warszawie

2 września odbyła się IV Ogólnopolska Parada Seniorów Dojrzali Wspaniali i towarzyszący jej Piknik Pokoleń współfinansowana ze środków edycji 2017, Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W trakcie Pikniku Pokoleń, dużym zainteresowaniem seniorów cieszyło się stoisko Ministerstwa Rodziny.

Paradzie towarzyszyła kampania Odważ się na zmiany. W ramach akcji uczestnicy Parady mogli wysłuchać ciekawych dyskusji z udziałem m.in. Beaty Pawlikowskiej czy Krystyny Mazurówny. Odbyły się liczne warsztaty np. „Joga śmiechu”, występ „Cheerleaderek 50+” oraz ćwiczenia prowadzone przez Konrada Gacę. W trakcie Pikniku Pokoleń na uczestników czekała strefa medyczna, w której można było skorzystać z darmowych badań medycznych. Zwieńczeniem wydarzenia był Międzypokoleniowy Dancing z DJ Wiką i Radiem Pogoda.

Parada i Piknik pozwoliły na pokazanie pozytywnego wizerunku seniorów, ale także wzmocniły samoocenę członków tej społeczności. 

Działanie zostało zrealizowane w ramach, projektu pt. IV Ogólnopolska Parada Seniorów i program aktywizacji obywatelskiej Zdaniem Seniora 2017 dofinansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, którego celem jest wspieranie uczestnictwa i integracji seniorów w życiu społecznym i publicznym poprzez rozwinięcie efektywnych działań obywatelskich osób 60+ oraz wzmocnienie ich głosu w debacie publicznej.

więcej w kategorii: aktualności BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR katalog dobrych praktyk program asos

Wykonanie i realizacja: Hostlab