PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI
Multimedia
Powiększ tekst
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI DOBRE PRAKTYKI IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

15 września br. w Krakowie odbyły się IV Ogólnopolskie Senioralia, których organizacja została dofinansowana w ramach edycji 2017 Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie MANKO z Krakowa.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Mariackim. Następnie, ulicami Krakowa z Rynku Głównego do Kina Kijów przemaszerowała parada ponad 1000 seniorów. Na miejscu uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach i wykładach z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Na seniorów czekała także strefa urody, w której specjaliści zdradzali tajniki makijażu i wizażu.

IV Ogólnopolskie Senioralia objęte były honorowym patronatem Pani Elżbiety Rafalskiej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także m.in. Ministra Sportu i Turystyki, Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Prezydenta Miasta Krakowa czy Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora wydarzenia.

 

 

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab