PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI
Multimedia
Powiększ tekst
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI DOBRE PRAKTYKI Bory Tucholskie dla seniora
Bory Tucholskie dla seniora

W dniu 6 listopada br., w Tucholi odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Bory Tucholskie dla seniora” realizowanego przez LGD Bory Tucholskie w ramach edycji 2017 Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu było stworzenie, przetestowanie i rozpropagowanie specjalnej oferty edukacyjno-turystycznej w Borach Tucholskich przeznaczonej dla osób starszych, utworzonej w oparciu o lokalne zasoby kulturowe i przyrodnicze oraz o rozwinięty w ramach projektu potencjał społeczny aktywnych seniorów mieszkających na tym terenie.

W ramach działań zaplanowanych przez LGD Bory Tucholskie seniorzy zostali przeszkoleni jako przewodnicy terenowi po Borach Tucholskich (zgodnie ze standardami szkoleniowymi PTTK) oraz współpracowali przy stworzeniu specjalnej, dostosowanej do potrzeb i możliwości osób starszych, oferty aktywnego spędzania czasu w Borach Tucholskich. Następnie, przeszkolona grupa seniorów w ramach wolontariatu zaprezentowała przygotowaną ofertę szerszej grupie osób starszych – zarówno zamieszkujących teren Borów Tucholskich jak i miejscowości położone w ich okolicy, aktywizując ich i zachęcając do aktywnego wypoczynku na niezwykle atrakcyjnym przyrodniczo i kulturowo terenie Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie.

Podsumowanie projektu dostępne jest pod poniższym linkiem: Bory Tucholskie dla seniora – podsumowanie

więcej w kategorii: aktualności catalogue of good practices katalog dobrych praktyk materiały i badania, dobre praktyki program asos The ASOS programme

Wykonanie i realizacja: Hostlab