PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI
Multimedia
Powiększ tekst
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI DOBRE PRAKTYKI Babcioterapia - broszura (nie tylko) informacyjna
Babcioterapia - broszura (nie tylko) informacyjna

"Babcioterapia" to broszura informacyjna, będąca wynikiem realizacji projektu „Babcioterapia”. Projekt był realizowany w 2017 roku dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W broszurze znajdują się m.in. informacje, przepisy i podpowiedzi jak korzystać z ziół, tak by ograniczać nasz negatywny wpływ na środowisko. Opracowane na podstawie warsztatów ziołowych.

Broszura podzielona jest na 12 miesięcy zawierających blok „ziołowy”, który zostały wzbogacone o informacje o zmianach zachodzących w organizmie i psychice z upływem czasu.

W ramach "Babcioterapii" - Fundacja Larus (Łapy) zrealizowała cykl 20 warsztatów terenowych dla seniorów o tematyce zielarskiej oraz w ramach wolontariatu 15 spotkań seniorów z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych. "Widzieliśmy ile ciepła i radości seniorzy wnosili w każde mury, tworząc przestrzeń do tego, by służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, czuć się potrzebnym i dawać coś z siebie tym, którzy potrzebują większego wsparcia i poczucia bycia pełnoprawnym członkiem społeczności".

"Takie po prostu bycie razem – senior z seniorem, senior z dzieckiem, senior z innym dorosłym, tak odmienne od bycia obok siebie. Czy wypracowaliśmy nowy model wolontariatu? Tak, bo dla nas to właśnie nasza BABCIOTERAPIA."

 

Publikacja do pobrania

 

więcej w kategorii: aktualności catalogue of good practices katalog dobrych praktyk materiały i badania, dobre praktyki

Wykonanie i realizacja: Hostlab