PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
AKTUALNOŚCI
Multimedia
Powiększ tekst
AKTUALNOŚCI "Dobre Wsparcie" może pomóc usprawnić system usług opiekuńczych
"Dobre Wsparcie" może pomóc usprawnić system usług opiekuńczych

System „Dobre wsparcie” to powiązany system aplikacji mobilnych i paneli zarządzania usługami społecznymi. System Dobre Wsparcie składa się z trzech modułów:

I Dobra Opieka, II Dobry Sąsiad, III Dobry Sygnał

I Moduł Dobra Opieka dedykowany jest jednostkom samorządu terytorialnego i podległym im jednostkom, firmom opiekuńczym w celu zarządzania usługami opiekuńczymi na swoim terenie oraz rodzinom osób zależnych do monitoringu udzielanej pomocy.

Dobra Opieka pozwala koordynatorom między innymi: planować pracę opiekunom na podstawie wydanych decyzji dla podopiecznych, edytować przydzielone zadania, uwzględniając dyspozycyjność opiekunów, monitorować i weryfikować pracę opiekunów.

Opiekunowie, dzięki aplikacji mają podgląd w swoim telefonie do swoich zadań na dany dzień. Zaplanowana w sposób intuicyjny aplikacja pokazuje, co?, u kogo?, gdzie? i kiedy?

mają do wykonania. Zrealizowanie zadania potwierdzają jednym kliknięciem w telefonie.  Mogą szybko przywołać wsparcie wraz z podaniem bieżącej lokalizacji. 

Rozwiązania wdrożone w czasie pandemii:

  • termometr weryfikujący temperaturę osób wchodzących do budynku/pomieszczeń,
  • historia wejść pracowników oraz gości ze wskazaniem zmierzonej temperatury,
  • czytnik kodów QR rozpoznający osoby go używające.

II Moduł Dobry Sąsiaddedykowany jest mieszkańcom społeczności lokalnych. Moduł Dobry Sąsiad bazuje na aplikacji mobilnej, która łączy osoby chcące wspomóc w codziennych czynnościach życiowych oraz osoby, które tej pomocy potrzebują (podopiecznych) i ich członków rodziny lub zaufanych bliskich osób. Aplikacja Dobry Sąsiad dostępna jest bezpłatnie w Sklepie Google Play, dla każdego kto znajduje się w gminie/regionie, w którym zawarta jest umowa współpracy między Operatorem Dobrego Wsparcia.

III Moduł Dobry Sygnał jest ściśle powiązany z panelem Dobrej Opieki i Dobrego Sąsiada. Każdy użytkownik, który pobierze ze sklepu Google Play aplikację Dobry Sygnał na swój telefon, może sam zdefiniować sześć numerów telefonów do osób/instytucji, do których błyskawicznie wysyłany jest sygnał alarmujący potrzebę pomocy, wraz ze wskazówkami dojazdu do lokalizacji osoby wzywającej wsparcie.

Więcej o Programie Dobre Wsparcie: https://goodsupport.eu/ 

System powstał w ramach partnerskiego projektu Fundacji Nauka dla Środowiska, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz Caritas Koszalin i Szczecin. Wartości przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, to ponad 10 milionów złotych.

więcej w kategorii: aktualności

Wykonanie i realizacja: Hostlab