PL Polish | EN English

 

Aktualności Program Aktywni+
Program ASOS
Program Senior+ Polityka społeczna wobec
osób starszych 2030
Bezpieczny i
aktywny senior
Materiały i badania,
dobre praktyki
Kontakt Generator
Obsługi Dotacji
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI
Multimedia
Powiększ tekst
MATERIAŁY I BADANIA, DOBRE PRAKTYKI DOBRE PRAKTYKI Siłownia Pamięci - Treningi umysłu dla seniorów
Siłownia Pamięci - Treningi umysłu dla seniorów

Siłownia Pamięci powstała z myślą o osobach starszych, w trosce o ich samodzielność, komfort życia i bezpieczeństwo. A do tego niezbędny jest sprawny umysł, czyli pamięć, logiczne myślenie, orientacja w przestrzeni, uwaga i planowanie. Wraz z ekspertami w dziedzinie psychologii, terapii zajęciowej i gerontologii opracowujemy materiały i narzędzia do treningu umysłu i wszystkie udostępniamy bezpłatnie. Trening umysłu to ćwiczenia, które angażują różne obszary i funkcje mózgu, m.in. logiczne myślenie, pamięć, kreatywność, koncentracja i koordynacja wzrokowo-ruchowa. Badania dowodzą, że systematyczne ćwiczenia umysłu przynoszą wymierne efekty – poprawę sprawności umysłu lub utrzymanie aktualnego stanu, mogą nawet opóźnić objawy demencji o 5-10 lat.

Materiały dla seniorów – opracowane i dostępne na stronie internetowej Fundacji Stocznia

https://www.silowniapamieci.pl/

Treningi indywidualne to seria dedykowana do samodzielnego trenowania umysłu w warunkach domowych.

Grupowe treningi umysłu dla osób starszych najczęściej oferowane są przez różnego rodzaju placówki m.in. UTW, DPS, OPS, kluby seniora, biblioteki i domy kultury.

Z myślą o ukraińskich seniorach Fundacja Stocznia przygotowała pilotażową wersję materiałów Siłowni Pamięci tj. zeszyty ćwiczeń z treningami funkcji poznawczych w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.

 

Pamiętajmy, że regularny trening umysłu, zmuszając nasz umysł do wysiłku intelektualnego, przyczynia się do wytwarzania nowych połączeń synaptycznych, a zatem poprawy sprawności przewodzenia bodźców.

Projekt został dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

więcej w kategorii: materiały i badania, dobre praktyki

Wykonanie i realizacja: Hostlab